OCTA kalkulators

OCTA kalkulators un auto apdrošināšana – ērtākai un drošākai ikdienai!

Lai arī sācies gada siltais laiks, arī tad nereti var nākties saskarties ar ceļa negadījumiem pat, ja tajā vaina jāuzņemas otra transportlīdzekļa vadītājam. Lai šādās situācijās cauru gadu rūpi par Tavu apskādēto auto nenāktos uzņemties pašam, to nepieciešams apdrošināt, ļaujot savā vietā visu paveikt izvēlētajam apdrošinātājam. Izvēloties piemērotāko apdrošinātāju, nepieciešams veltīt laiku, gan piedāvājumi, gan apdrošināšanas cenas ir ļoti dažādi. Kā šādu situāciju vat atvieglot OCTA kalkulators un kas jāzina par šo transportlīdzekļu apdrošināšanas veidu? Turpini lasīt un uzzini raksta turpinājumā!

OCTA jeb pilnā nosaukumā obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana – cik daudz par to zini Tu? Kā izvēlēties pareizo apdrošinātāju un kas veido apdrošināšanas polises summu? Lasi un uzzini!

OCTA – kas tas ir un kad nepieciešams?

Jau nosaukums nosaka, ka šāda apdrošināšana ir obligāti nepieciešama ikvienam transportlīdzeklis, kas piedalās ceļu satiksmē un ir reģistrēts CDSS uzskaitē. Šādu apdrošināšanu var iegādāties pie dažādām kompānijām, taču pirms tā ir svarīgi saprast, kā darbojas OCTA polise.

  1. Visupirms nepieciešams iegādāties polisi. To iespējams iegādāties uz laiku, kas nav īsāks par gada ceturksni – trīs mēnešiem. Tātad, nepieciešams iegādāties polisi 3, 6, 9 vai 12 mēnešu ilgam termiņam. Būtiski atcerēties, ka gadījumā, ja transportlīdzekli plānojat pārrakstīt uz citas personas vārda periodā, kad joprojām spēkā ir OCTA polise, tās darbība tik pārtraukta, taču atlikušo naudas summu par neizmantoto laika periodu Tev būs iespējams saņemt atpakaļ. 
  2. Ceļu satiksmes negadījuma gadījumā ir svarīgi saprast, ka izdevumus, kas radušies, segs vainīgās puses apdrošinātājs. Nav svarīgi, vai šie izdevumi saistīti ar transportlīdzekļa bojājumiem, ar radušāmies pasažieru veselības problēmām vai apkārtējās vides bojājumiem. Vienīgā situācija, kad tiek segti izdevumi arī vainīgajai pusei – ja cietis arī kāds cits transportlīdzeklī esošs pasažieris. 
  3. Apdrošināšanas polises maksa ir atkarīga no dažādiem priekšnoteikumiem. Tā nav vienāda visiem autovadītājiem, visiem transportlīdzekļiem. 

Kas veido apdrošināšanas polises apmēru? Par to lasi un uzzini raksta turpinājumā!

OCTA apdrošināšana un tās polise – kas ietekmē?

Ir trīs galvenie priekšnoteikumi, kas ietekmē Tavas OCTA polises cenu. Kādi tie ir?

  • Bonus-Malus klase. Katram cilvēkam, kurš iegādājas transportlīdzekli, Bonus-Malus klase ir atšķirīga. Sākumā, iegādājoties pirmo transportlīdzekli, cilvēkam tiek pieškirta sestā, zemākā klase, un tā ik pēc laika paaugstinās, iegādājoties apdrošināšanas polisi. Bonus-Malus klase mainīties var reizi gadā, septembrī. Jāatceras, ka šī klase samazināsies, ja izraisīsi kādu ceļu satiksmes negadījumu, bet, jo augstāka klase, jo, iespējams, lētāka apdrošināšanas polise transportlīdzeklim.
  • Apdrošināšanas polises ilgums. Tāpat kā dažādu citu paklapojumu iegādes gadījumā, arī, pērkot apdrošināšanas polisi, tās summa atšķiras, mainoties iegādes ilgumam – ja nolemsi iegādāties OCTA apdrošināšanu uz gadu, tā vidēji, sadalot pa ceturkšņiem, būs salīdzinoši lētāka, nekā pērkot to ik pēc trīs mēnešiem.
  • Transportlīdzekļa reģistrēšanas vieta. Lai arī šķiet, ka tas ir nebūtiski, nē, ir atšķirība, kur esi reģistrējis savu auto. Apdrošinātāji pēc atrašanās vietas aprēķina riska pakāpi, ar ko iespējams saskarties, pārvietojoties ar transportlīdzekli, tāpēc nereti auto, kuri reģistrēti, piemēram, Rīgā vai kādā citā lielā pilsētā, ir augstāka OCTA maksa nekā tādiem pašiem auto mazpilsētās vai lauku teritorijās.

Tā kā piedāvājumi, iegādājoties OCTA, ir ļoti daudz un dažādi, nepieciešams rūpīgi izvērtēt, pie kura apdrošinātāja to saņemt. Šādās situācijās lielisks palīgs ir OCTA kalkulators. Kas tas ir un kā darbojas? Par to lasi raksta noslēgumā!

OCTA kalkulators Aprekini.lv – kas tas ir?

OCTA salīdzināšana pie dažādiem apdrošinātājiem ir svarīgs process, un to visvienkāršāk izdarīt, izmantojot internetā pieejamos rīkus – kalkulatorus. OCTA kalkulatorā iespējams uzzināt izdevīgākos piedāvājumus, iepazīties ar atsauksmēm, par to nemaksājot ne centa. Būtiski atcerēties – OCTA kalkulators bez tehniskās pases CSDD nereģistrētiem auto nav pieejams, jo šādiem transportlīdzekļiem apdrošināšana nav nepieciešama. Kā izmantot?

  • Ienāc Aprekini.lv mājalsapā un atrodi sadaļu “OCTA kalkulators”.
  • Ievadi transportlīdzekļa reģistrācijas numuru un tehniskās pases numuru.

OCTA kalkulators pie Aprekins.lv ir lielisks palīgs, izvēloties atbilstošāko apdrošinātāju. Ienāc mājaslapā un iepazīsties ar piedāvājumu!

Author: Kārlis Vasiļjevs

Čau, esmu Kārlis. Man ļoti patīk teikt, ko domāju, tādēļ izveidoju Brīvamute.lv, un tā ir domāta visiem tiem, kuriem arī patīk izteikties brīvi.