Meklē labāko kredītkarti?

Kredītkartes mūsdienās ir ļoti izplatītas un teju ikviena cilvēka makā iespējams atrast kādu no Latvijā iegūstamajām kredītkartēm. No drošības viedokļa kredītkarte ir daudz labāka, jo palīdz izvairīties no garnadžiem.

Ja kādreiz cilvēki pārsvarā izmantoja tikai skaidras naudas darījumus, tad mūsdienās arvien vairāk cilvēku pāriet tieši uz bezskaidras naudas norēķiniem, tādā veidā ietaupot makā vietu.

Kas ir kredītkarte?

Latvijā ir pieejami vairāki kredītkaršu veidi, daži no tiem, piemēram, Citadele kredītkarte, Swedbank zelta kredītkarte, kā arī vēl daudzu citu banku kredītkartes. Ar tām ir iespējams ērti norēķināties dažādās tirdzniecības vietās.

Ir diezgan svarīgi izvēlēties pašu piemērotāko kredītkarti tieši sev, jo to klāsts ir gana plašs, tāpēc nepieciešams izvērtēt, kādas priekšrocības sniedz konkrētā kredītkarte, un tādā veidā varēsi izvēlēties pašu labāko variantu tieši sev. Piemēram, kredītkarte Swedbank paredz to, ka tu varēsi norēķināties dažādās vietās, rezervēt lidmašīnas biļetes un viesnīcas, kā arī iegādāties biļetes uz dažādiem pasākumiem.

Protams, izmantojot bankomātu pakalpojumus, ir iespējams izņemt arī skaidru naudu. Ar kredītkarti iespējams norēķināties ne tikai Latvijas robežās, bet arī ārzemēs, kas attiecīgi ir diezgan ērts veids, kā norēķināties citās valstīs! Piemēram, Swedbank zelta kredītarte apdrošināšana nozīmē, ka tavi pirkumi tiks apdrošināti, kas noteikti ir diezgan patīkams bonuss ikvienam!

Ar ko kredītkarte atšķiras no debetkartes?

Kredītkarte un debetkarte būtiski neatšķiras viena no otras. Principā kredītkarte pilda visas tās pašas funkcijas, ko debetkarte. Ar to tev būs iespējams norēķināties par dažādiem pirkumiem, kā arī izņemt skaidru naudu. Bieži vien kredītkaršu izsniedzēji piedāvā arī dažādas atlaides un bonusu sistēmas. Vienīgā atšķirība kredītkartes no debetkartes ir tāda, ka gadījumā, ja uz kartes vairs nav naudas, tad banka attiecīgi piedāvā iespēju izmantot kredītlimitu, kas ļauj iegūt papildus naudas summu.

Protams, lai to paveiktu, nepieciešams noslēgt līgumu. Šis process darbojas gluži kā aizdevuma noformēšana – cilvēks aizņemas naudu un pēcāk to atmaksā. Gluži tāpat kā aizdevumu noformēšanas gadījumā, arī izmantojot kredītkartes iespējas, tiek noteikta procentu likme, kas tiek piemērota summai, ko cilvēks ir aizņēmies. Bankas piedāvā, piemēram, iespēju noformēt kredītlīniju un veikt tās atmaksu 30 dienu laikā bez papildus procentu maksājumiem.

Bankas vai nebankas kredītkarte

Šāda veida kredītkartes piedāvā gan bankas, gan arī nebankas aizdevēji. Lai varētu izvēlēties, kurš no variantiem tev varētu būt pats piemērotākais, noteikti nepieciešams saprast kādam nolūkam izmantosi kredītkarti. Protams, svarīgi ir izvēlēties arī banku vai nebanku aizdevēju, kurš piedāvā draudzīgus noteikumus, tieši tāpēc ir ļoti svarīgi salīdzināt visus piedāvājumus pirms izvēlēties kādu konkrētu.

Kā iedalās kredītkartes?

Lai varētu izvēlēties, kura no kredītkartēm varētu būt pati piemērotākā tieši tev, nepieciešams saprast pēc kāda principa iedalās kredītkartes. Pastāv vairāki kredītkaršu veidi:

  • Bezprocentu jeb pirmais bez maksas
  • Bez ķīlas vai galvotāja
  • Ar sliktu kredītvēsturi
  • No 18, 19 vai 20 gadiem
  • Bez oficiālas darbavietas, bet ar stabiliem ienākumiem

Kur salīdzināt?

Lai varētu salīdzināt, kuru no kredītkartēm izvēlēties, ir iespējams izmantot salīdzināšanas portāla Comparo piedāvātās iespējas. Šeit pāris minūšu laikā varēsi iegūt visu nepieciešamo informāciju par visiem kredītkaršu veidiem, kā arī to, kura banka vai nebanku iestāde piedāvā noformēt pašu izdevīgāko variantu.

Credly iespējams iegūt informāciju arī par citu cilvēku atsauksmēm, piemēram, ja tevi interesē Swedbank kredītkarte atsauksmes, šajās portālā tās varēsi izlasīt apkopotā veidā.  Portalā iegūsi informāciju gan par Swedbank kartēm, gan arī uzzināsi kādas funkcijas piedāvā DNB kredītkarte un Prepaid kredītkarte.

Pirms izvēlies, kuras bankas kredītkarte tev varētu būt pati piemērotākā ir vērts salīdzināt visus piedāvājumus, lai varētu izvēlēties pašu labāko variantu tieši savai situācijai!

Author: Kārlis Vasiļjevs

Čau, esmu Kārlis. Man ļoti patīk teikt, ko domāju, tādēļ izveidoju Brīvamute.lv, un tā ir domāta visiem tiem, kuriem arī patīk izteikties brīvi.