Balonu vēsture

Gaisa baloni ir viens no visizplatītākajiem papildinājumiem jebkuros saietos vai svētkos; tos var atrast kāzu pieņemšanā, bērnu dzimšanas dienas ballītēs, ar darbu saistītās ballītēs un pat Ziemassvētkos. Bet vai ir kāds iemesls, kāpēc mēs balonus izmantojam kā svētku formu? Vai tas ir bijis pakāpeniskas ievadīšanas rezultāts, vai arī tas bija kaut kas tāds, kas bija mirkļa stimuls un ir iestrēdzis kā daļa no tradīcijas?

Kā tas radās?
Pirmo gumijas balonu 19. gadsimta sākumā izgudroja britu zinātnieks Maikls Faradejs. Diemžēl viņš to neizdomāja, lai varētu svinēt savu dzimšanas dienu; viņš to izmantoja, lai varētu to pārbaudīt savā laboratorijā.

Tomēr viņa gumijas balona versija pilnībā atšķīrās no tipiskajiem modeļiem, kurus mēs redzam ikdienā; viņš uzlika divas gumijas loksnes viena virs otras, vidū ievietoja miltus, lai tie pilnībā nesavienotos, un pēc tam noblīvēja malas.

Viņš atklāja, ka, piepūšot balonus ar ūdeņradi, tie palielinājās salīdzinoši ātri un efektīvi, tomēr bija vīlušies, kad saprata, ka ūdeņraža gāze turpina aizbēgt, taču tas nepalīdzēja, jo viņa balona versija nebija ļoti labi salikti.

Gadu vēlāk izgudrotājs un gumijas ražotājs Tomass Henkoks sāka izplatīt gaisa balonu izgatavošanas aprīkojumu, un nedaudz vairāk nekā divdesmit gadus vēlāk Londonas uzņēmēji un sievietes pārdeva pirmos balonus, kas izgatavoti no vulkanizētas gumijas, kas nozīmē, ka balons būs stiprāks un elastīgāks.

Cik viņi sākotnēji bija populāri?
Lielbritānijā balonu ieviešana tika uztverta ļoti atzinīgi; papīri visā pasaulē paziņoja, ka baloni tiks plaši izmantoti dažādās situācijās, piemēram, izklaides biznesā, militārajā jomā un pat meteoroloģijā laika balonu veidā.

Tomēr baloni vienlaikus nebija populāri visā pasaulē; gumijas baloni tika ražoti ASV tikai 20. gadsimta sākumā, bet, tos ieviešot, to popularitāte visā gadsimtā krasi pieauga. Pirmā novirze no standarta gumijas balona, ​​ko parasti dēvē par desas balonu vai modelēšanas balonu, tika ražota 1912. gadā, kur pēc tam amerikāņi 30. un 40. gadu beigās sāka izmantot šos balonus dažādu dzīvnieku un citu priekšmetu radīšanai.

Pēc dažām desmitgadēm, kad šie baloni dominēja izklaides industrijā, 1970. gados masām tika ieviests cita veida balons – folijas balons. Folijas balonu galvenās priekšrocības attiecībā uz citām variācijām ir tādas, ka tās var efektīvāk noturēt savu formu nekā gumijas baloni, kas nozīmē, ka tās var kalpot ilgāk un tās varētu izmantot scenārijos, piemēram, dzimšanas dienas ballītēs.

Pēc tam, kad šie baloni tika iepazīstināti ar sabiedrību, tie ir bijuši viens no populārākajiem elementiem dzimšanas dienas svinībās un svinībās visā pasaulē, tāpēc var droši teikt, ka tie drīz netiks izlaisti no apgrozības.

Author: Kārlis Vasiļjevs

Čau, esmu Kārlis. Man ļoti patīk teikt, ko domāju, tādēļ izveidoju Brīvamute.lv, un tā ir domāta visiem tiem, kuriem arī patīk izteikties brīvi.